KONST / Litografier / Färglitografi 14176019
nr 1417 6019
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Färglitografi, Signerad, numrerad 122/150, bladets mått: 55x73cm, yttermått inklusive ram: 61x79cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:22:19
4/9 10:58:42
300 kr
6/9 17:49:55
Alvar Sunol
Läs mer om Alvar Sunol